Wydarzenia

WEBINARIUM: CREDIT CLUB PICM online


18 LUTY (czwartek) 2021 | 10:00 – 12:30

TEMATYKA: Pandemia koronawirusa zmieniła diametralnie podejście do analizy finansowej kontrahentów. Prawidłowe czytanie sprawozdań finansowych od zawsze było ważne, jednak teraz staje się kluczowe. Poza tym, każdy analityk kredytowy powinien mieć znacznie szersze spojrzenie i wiedze na temat specyfiki branż w jakich działają klienci, perspektyw rozwoju czy wręcz przetrwania w podobnej formie jak w ubiegłych latach. Skąd czerpać wiarygodne informacje na ten temat? Czy historyczne sprawozdania są jeszcze użyteczne? Jeżeli tak, to w jakim zakresie? A co z klientami, których sprawozdań nie mamy? Czy może odpowiedzią będzie zestaw informacji opisujących kondycję poszczególnych branż? Jak z tego korzystać? A jak w tym kontekście powinna wyglądać windykacja? Co zmieniła i nadal zmienia pandemia w podejściu do dbania o terminowe płatności od klientów?

 

EKSPERCI:

Piotr Rybicki, nadzorkorporacyjny.pl

Biegły rewident, specjalizuje się w finansach korporacyjnych, sprawozdawczości, nadzorze właścicielskim oraz rachunkowości kreatywnej. Posiada doświadczenie jako wiceprezes zarządu ds. finansowych w spółce giełdowej, zasiada w radach nadzorczych. Wykładowca na kursach dla kandydatów na członków rad nadzorczych, inicjator „Konferencji Rada Nadzorcza” i wyróżnienia “Człowiek Corporate Governance”, a także propagator profesjonalnych rad nadzorczych, Wiceprezes Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, Członek Rady Ekspertów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Ekspert Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, prowadzi portal NadzórKorporacyjny.pl.

 

Sławomir Chudy, Europejskie Biuro Ochrony Finansów  Sp. z o.o., Sp. K.

Absolwent Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, na kierunku Zarządzanie. Od dziesięciu lat stale związany z rynkiem zarządzania wierzytelnościami. Jako manager doświadczenie zawodowe budował m.in. w kancelariach prawnych i firmach windykacyjnych, gdzie odpowiadał za pozyskiwanie i zarządzanie portfeli z sektora B2B i B2C oraz planowanie procesów windykacyjnych. Obecnie pracuje jako Pełnomocnik Zarządu w Europejskim Biurze Ochrony Finansów Sp. z o.o. Sp. k.

 

Całość nagrania oraz slajdy prezentacji dostępne są w Strefie Credit Managera

 ZALOGUJ SIĘ

Write a comment...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *