Wydarzenia

Konferencja Credit Forum 2023 za nami!


Czy i jak można przewidzieć czy Twój kontrahent nie zapłaci faktury? Co zagraża obecnie polskiej i europejskiej gospodarce? Jak możemy prognozować dalszą koniunkturę aby nie dać się zaskoczyć kolejnym wskaźnikom ekonomicznym? Jakie mamy narzędzia do jeszcze efektywniejszego zarządzania należnościami handlowymi? O całej złożoności procesu udzielania kredytu kupieckiego rozmawialiśmy w miniony czwartek w Sopocie na konferencji Credit Forum. Warto było tam być!

Forum było najważniejszym miejscem w rzymskich miastach i znajdowało się przy skrzyżowaniu dwóch głównych miejskich arterii komunikacyjnych. Oprócz standardowej funkcji rynku jako lokalizacji dla handlu, forum było miejscem spotkań o wielkim znaczeniu społecznym, a często miejscem różnorodnych działań, w tym dyskusji, debat, i różnorodnych spotkań. W burzliwych czasach w jakich żyjemy, wydaje się niezbędnym aby istniało forum dyskusji na temat ryzyka kredytowego, zarządzania należnościami handlowymi oraz kredytem kupieckim. Otwierając wydarzenie, założyciel PICM, organizatora konferencji, Robert Dyrcz, powiedział: Jeden z prelegentów organizowanych dotychczas przez Polski Instytut Credit Management konferencji, a odbyło się w Krakowie już ich kilka, określił te wydarzenia mianem „konferencji o bezpieczeństwie finansowym w przedsiębiorstwie”.

Kontynuując dodał: A jak możemy określić bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa? Można powiedzieć, że to finansowa gwarancja istnienia i rozwoju podmiotu gospodarczego, która powstaje w wyniku codziennych starań zarządzających, a zmierzająca do zapewnienia dobrej kondycji finansowej. Innymi słowy to zdolność do pozyskania środków pieniężnych w sytuacji, gdy zachodzi taka potrzeba. Jest to stan (niezagrożenia), który daje poczucie pewności funkcjonowania podmiotu oraz szansę na jego rozwój. Zatem wspomniane środki pieniężne mają zapewnić bezpieczeństwo spłaty zobowiązań oraz finansowania inwestycji.

Chciałbym aby konferencja Credit Forum właśnie w tym Państwu służyła pomocą. Poprzez wymianę myśli i doświadczeń dostarczała pomysłów i narzędzi do zapewnienia jak największego bezpieczeństwa finansowego Waszym przedsiębiorstwom, szczególnie w obszarze należności handlowych, ich bezproblemowej zamiany na środki pieniężne, które są właśnie gwarantem ciągłości działania oraz niezbędnym narzędziem do dalszego rozwoju.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu:

👉 ERGO HestiaPARTNER ZŁOTY – Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeniowym. Od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw. Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu.  → więcej

👉 Billtrust – Partner Srebrny → więcej

👉 RiskMan Sp. z o.o. – Partner Strategiczny → więcej

Zapraszamy do obejrzenia szerokiej relacji foto & wideo na stronie organizatora, czyli Polskiego Instytutu Credit Management!

 ZOBACZ JAK BYŁO

 

1043 czytano

Write a comment...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *